Ako si vybrať matrac?

Ponuka matracov je obrovská, ale ako sa zorientovať a na čo sa zamerať pri ich výbere?

3 okruhy, na ktoré sa zamerajte

Pri výbere matraca dbajte na jeho zloženie, tvrdosť a nosnosť.

Matrace Afrodite

Matrac Afrodite v posteli Kelly

Každý z nás má tendenciu voliť podobný matrac tomu, na akom sme zvyknutí spať doma - nášmu ideálne "vyležanému" matracu. Pri výbere matraca sa ale riaďte predovšetkým vašou hmotnosťou. Všeobecne platí, že osoby s vyššou hmotnosťou by si mali vyberať tvrdšie matrace, ľudia s nižšou váhou by si mali vyberať naopak mäkšie. Matrac by Vám mal podopierať telo, v správnej polohe by ste mali mať os chrbtice pri polohe na boku rovnú, pri polohe na chrbte vo svojom fyziologickom zakrivenom tvare. Pokiaľ je matrac totiž príliš tuhý, mohlo by dochádzať k otlačeniu chrbtice. Pokiaľ je príliš mäkká, dochádza k napínaniu a neuvoľneniu sa v spánku.

V našej ponuke nájdete matrace zo studenej HR peny, z MEGAcell peny, VISCO peny, PUR peny a taštičkové matrace. Väčšia časť matracov je naviac rozdelená do anatomických zón tak, aby čo najpresnejšie vyhovovala jednotlivým častiam tela ležiacej osoby.

Pružinová matrace ThorPěnová matrace Selene

Pružinový matrac Thor a penový matrac Selene

Je veľmi důležité ,aby ste mysleli aj na kombináciu matraca a lamelového rošta, pretože zle zvolený rošt môže spôsobiť nefunkčnosť matraca alebo jeho prepadnutie.

Poťah je dôležitejší než by sa mohlo zdať.

Jadro matraca by malo byť uložené v kvalitnom poťahu, ktorý by mal spĺňať predovšetkým najvyššie nároky na hygienické štandardy, mala by byť zaistená optimálna cirkulácia vzduchu a odvod vlhkosti. To všetko sú predpoklady na zabezpečenie ideálnej spánkovej klímy. Poťahy matracov sa vyrábajú s rôznymi úpravami – napr. antibakteriálnou úpravou, s úpravou na odvod vlhkosti a pod., čo je ďalšia pridaná hodnota matraca.

Potah Premium Line

Poťah matraca Premium Line

Poťah by mal byť tiež snímateľný a prateľný, pretože po dlhšom užívaní obsahuje odpadové látky soli, dusíka, tuku či čiastočky kože obsiahnuté v pote, čo je živná pôda pre mikroorganizmy a mali by ste sa oň teda pravidelne starať.

Neviete si rady s výberom? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás