Typy roštov a aký si vybrať

Rovnako ako na výbere postele a matraca závisí pohodlie pri spánku aj na posteľovom rošte. Správne zvolený rošt predlžuje životnosť matraca, zvyšuje hygienu lôžka a podieľa sa na správnej opore tela. Lámete si hlavu s výberom? Radi vám poradíme!

typy_rostu

Lamelové rošty – pružnosť, priedušnosť a pohodlie v jednom

Ak hľadáte vysokú kvalitu, prijateľnú cenu a maximálne pohodlie, je pre vás najlepšou voľbou pevný alebo polohovateľný variant lamelového roštu. Tento typ roštu je vybavený pružnými drevenými lamelami, ktoré zaisťujú ideálne podmienky pre zdravý spánok, kvalitné odvetrávanie, a teda aj dlhú životnosť matraca.

Matrac pravidelne otáčajte

Pevný rošt s drevenými lamelami je univerzálnym variantom vhodným pre všetky vekové kategórie – s rastúcim počtom lamiel sa zvyšujú jeho pozitívne účinky na matrac aj zdravie. Pokiaľ však hľadáte väčšie pohodlie, alebo sa stretávate so zdravotnými problémami, odporúčame vyberať z roštov mechanicky, či motorovo polohovateľných, ktoré si môžete upraviť podľa svojich individuálnych potrieb.

Pre zaujímavosť:

Vedeli ste, že zdvihnutie nožnej časti postele uľavuje srdcu, zlepšuje krvný obeh a pomáha pri problémoch s kŕčovými žilami? Možnosť vyvýšenej časti chrbta potom oceníte najmä pri prechladnutí či dlhodobom pobyte na lôžku.

RL152_blog

Rošt RL 152

RL116_blog

Rošt RL 116

RL113_blog

Rošt RL 113

Detaily, na ktorých záleží

Vybrali ste typ roštu a spôsob polohovania? Výborne, máte takmer hotovo! Pred finálnym rozhodnutím ale odporúčame zamerať sa na dva detaily – spôsob upevnenia lamiel v ráme roštu a na možnosť nastavenia tuhosti. Zdanlivé maličkosti, ktoré však majú na celkový pocit z lôžka nemalý vplyv.

Upevnenie lamiel v ráme

Tradične sú lamely po krajoch umiestnené vo vreckách a pevne pripevnené k rámu roštu. Podstatne lepšiu pružnosť však ponúkajú rošty, pri ktorých sú lamely upevnené vo výkyvných puzdrách nad úrovňou rámu. Tieto špeciálne púzdra umožňujú otáčanie lamiel do strán a tým pádom aj ich lepšie prispôsobenie polohe pri spánku.

Nastavenie tuhosti roštu

Trpíte bolesťami chrbta? V tom prípade oceníte možnosť nastavenia tuhosti lamiel v oblasti bedier a ramien. Tieto „anatomické zóny“ sú vybavené zdvojenými lamelami s posuvnými jazdcami a umožňujú lokálne prispôsobenie roštu vašim individuálnym potrebám.

Prečítajte si tiež:

Nový matrac? Pomôžeme vám s výberom!

Neviete si rady s výberom? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás