Často položené otázky

Hľadáte odpoveď na Vašu otázku? Prečítajte si najčastejšie položené otázky.

 • Kde nakúpite?

  Naše produkty môžete nakúpiť online v e-schope www.bedisimo.sk.

 • Potrebujete pomôcť s výberom

  Nenašli ste potrebné informácie o výrobku, nie je Vám čokoľvek jasné, alebo sa len chcete opýtať na ďalšie podrobnosti k Vami vybranému tovaru? Kontaktujte nás e-mailom na info@bedisimo.sk alebo telefonicky na +421 948 033 033. Sme tu pre Vás každý všedný deň od 9:00 do 17:00 hod.

 • Kedy mi bude tovar doručený?

  V prípade, že ste si vybrali posteľ, ktorú máme skladom prebehne jej doručenie najneskôr do 10 pracovných dní. O presnom termíne Vás budeme vopred informovať. Pri preberaní tovaru doporučujeme vždy starostlivo skontrolovať, že tovar nie je akokoľvek poškodený.

  V prípade, že ste si vybrali posteľ, ktorá je v súčasnej chvíli iba na objednávku jej výroba nám bude trvať približne 4-6 týždňov. Akonáhle bude tovar vyrobený, bude ihneď odovzdaný prepravcovi. Ohľadne dohodnutia presného termínu doručenia Vás budeme vopred kontaktovať. Pri preberaní tovaru doporučujeme vždy starostlivo skontrolovať, že tovar nie je akokoľvek poškodený.

 • Ponúkate možnosť osobného odberu?

  Bohužiaľ v súčasnej dobe osobný odber na Slovensku neponúkame.

 • Zabezpečujete vynášku a montáž postele?

  Áno, medzi služby, ktoré zabezpečujeme patrí vynáška alebo vynáška s montážou.

  Cena vynášky je 39 EUR. V prípade objednania vynášky Vás poprosíme pripraviť Váš byt / dom k bezproblémovému doručeniu výrobku (poprosíme odstrániť všetky prekážky brániace doručeniu postele, skontrolujte dostatočný manipulačný priestor na schodoch, veľkosť výťahu a pod.). V prípade ručnej vynášky do vyšších poschodí nás vopred informujte.

  Cena vynášky s montážou je 59 EUR. V prípade objednania montáže tovaru Vás poprosíme pripraviť Váš byt / dom k bezproblémovému zabezpečeniu tejto služby (poprosíme pripraviť priestor, kde sa bude výrobok montovať, prosím myslite aj na dostatočný manipulačný priestor okolo a pod.)

 • Aké možnosti platby ponúkate?

  Informácie o platobných možnostiach nájdete v sekcii doprava a platba.

 • Tovar mi bol doručený poškodený alebo má závadu, čo mám robiť?

  V prípade, že Vám bol tovar doručený poškodený, alebo má akúkoľvek inú závadu kontaktujte prosím náš zákaznícky servis a to buď e-mailom na reklamacie@bedisimo.sk  alebo telefonicky na +421 948 033 033. Viac informácii sa dočítate v obchodných podmienkach.

   

 • Aký je rozdiel medzi klasickou posteľou s lamelovým roštom a boxspringom?

  Rozdiel medzi lôžkami typu boxspring a klasickými posteľami s lamelovým roštom je predovšetkým vo výške a špeciálnej konštrukcii. Boxspringy, taktiež označované ako americké alebo kontinentálne postele sa skladajú z troch vrstiev. Prvá z nich je pružinový matrac v ráme postele, ktorý zastupuje lamelový rošt a zachováva jeho vlastnosti. Slúži tiež ako ventilačný a ortopedický podklad pre hlavný matrac. Druhú vrstvu tvoria matrace podľa Vášho výberu a tretia vrstva je doplnok matraca tzv. topper.

 • Aké by mali byť správne rozmery postele?

  Pokiaľ bude posteľ slúžiť k dennému používaniu mala by rozmerom kopírovať telesné rozmery ich používateľa. Šírka by sa mala odvíjať od šírky ramien pri polohe na chrbte. Minimálna dĺžka sa vypočíta tak, že sa k výške človeka pripočíta 25 cm, tzv. pätný priestor, čo zodpovedá dĺžke natiahnutého chodidla.

  Výška sa štandartne pohybuje okolo 40-50 cm. Najnižšia výška by mala byť minimálne 25 cm nad podlahou, ide o hygienické minimum. Doporučujeme zvoliť aspoň 30 cm. Staršie a vyššie osoby používajú výšku postele až 60 cm kvôli pohodlnému vstávaniu.

  V našom sortimente nájdete výrobky v rozmeroch 80x200 cm, 90x200 cm, 100x200 cm, 110x200 cm, 120x200 cm, 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200, ale je možnosť vyrobiť i predĺžené dĺžky a šírky.

 • Čo je to výška ložnej plochy

  Jedná sa o výšku, ktorá sa bežne počíta od podlahy po hornú časť matraca.

 • Aké je ideálne prostredie pre spánok?

  Každý z nás potrebuje dostatok kvalitného spánku a preto je dôležité myslieť aj na samotný priestor spálne. Tá by mala mať zatemňovacie závesy alebo rolety, ktoré obmedzia svetelné znečistenie. To negatívne ovplyvňuje kvalitu spánku. Uplná tma je potrebná pre tvorbu niektorých hormónov napr. melatoninu, ktorý riadi spánok. Závesy alebo rolety zároveň znížia teplotu v miestnosti, ktorá by sa mala ideálne pohybovať medzi 18-20 stupňami. Najvhodnejší smer umiestnenia postele je keď hlava mieri na sever, nohy na juh, ideálne vzdialená od dverí a okien kvôli prehľadu čo sa deje okolo.

 • Prečo je dôležitý výber roštu?

  Rošt hrá pri výbere postele zásadnú úlohu. Jeho úlohou je rovnomerné rozloženie záťaže matraca, zaistenie odvetrávania a podpora správnej ergonómie tela. Myslite na to, že matrac bez rošta nikdy neplní svoju funkciu dokolalo a na rozdiel od matraca rošt v prípade, že je kvalitný nie je nutné ho meniť niekoľko rokov. 

 • Potrebujem iný rozmer než máte v ponuke. Je možnosť si objednať posteľ na zákazku?

  Áno, posteľ Vám dokážeme prispôsobiť na mieru. V prípade špeciálnych požiadaviek sa môžete na nás obrátiť e-mailom na info@bedisimo.sk alebo telefonicky na +421 948 033 033. Sme tu pre Vás každý deň od 9:00 do 17:00 hod.

 • Ako správne si vybrať matrac?

  Pri výbere matraca si dajte záležať na jeho zložení, tvrdosti a nosnosti. Vyberajte si takú tvrdosť, aby Vám matrac dostatočne podopieral telo. Pokiaľ je matrac veľmi tuhý, prichádza k otlačeniu chrbta, pokiaľ je mäkká prichádza k napínaniu a telo sa neuvoľní pri spánku. V správnej polohe by ste mali mať os chrbta pri polohe na boku rovnú, pri polohe na chrbte vo svojom fyziologickom zakrivenom tvare. V našej ponuke nájdete matrace penové, latexové, taštičkové alebo pružinové.

  Je veľmi dôležité myslieť i na kombináciu matraca a lamelového rošta, pretože chybne zvolený rošt môže spôsobiť nefunkčnosť matraca alebo jeho prepadnutie. Pokiaľ máte možnosť vyskúšajte si matrac priamo na predajni, kde si pohodlne ľahnite a na pár minút skúšajte ako sa Vám leží.

  Matrace si u nás zakúpite v niekoľkých rôznych rozmeroch a výškach, dobrý štandard výšky matraca je 10-16 cm. V súčastnosti sú veľkým trendom vysoké matrace s výškou až 30 cm.

 • Kupujem si dvojlôžko, je lepšie mať jeden spoločný matrac alebo dva samostatné?

  Je možnosť mať jeden spoločný matrac alebo dva samostatné. Zákazníkom radšej doporučujeme dva samostané matrace rovnakej výšky, matrace uložené na dvoch samostatných roštoch kvôli lepšej manipulácii s matracom, odvetrávania prípadne výmeny.

 • Ako sa správne starať o matrac?

  Matrac by ste mali pravidelne otáčať napr. pri každom prezliekaní posteľných obiečok, znižuje sa tým jeho preležanie. Dôležité je vybrať si matrac, ktorý má snímateľný poťah, ktorý môžete vyprať. Výmenu matraca doporučujeme každých 10 rokov i v prípade, že nie je preležaný. Matrac pri dlhšom používaní obsahuje odpadové látky soli, dusíka, tuky, časti kože obsiahnuté v pote, čo je pôda pre mikroorganizmy a ani pravidelná starostlivosť nepomôže k ich odstráneniu.

 • K čomu slúži chránič matraca?

  Chránič matraca minimalizuje znečistenie, predlžuje životnosť, zabráni preniknutiu potu a roztočov do matraca. Preto si vždy zvoľte matrac, ktorý má chránič snímateľný a prateľný. Chrániče matracov sa často vyrábajú s rôznymi úpravami – napr. antibakteriálnou úpravou alebo pridaním aloe vera.

 • Čo je to topper?

  Topper sa používa ako doplnok na matrac, pretože podporuje ortopedické vlastnosti matraca, absorbuje časť telesného tepla, zmäkčuje matrac a vyrovnáva nerovnomerný tlak na telo. Vyrába sa v niekoľkých rôznych výškach a zložení – studené peny, pamäťové peny, chladivé gely a pod.

Neviete si rady s výberom? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás